انجام پروژه دانشجویی رشته برق

انجام پروژه دانشجویی رشته برق

انجام پروژه دانشجویی رشته برق
پروژه های شبیه سازی نرم افزاری رشته برق با نرم افزار های تخصصی توسط بهترین اساتید

معرفی اجمالی برق و صنعت برق

برق و نیروی الکتریسیته از آن دست پدیده هایی هستند که با وجود کاربرد فراوانشان ، خطرات زیادی را نیز در بر دارند .

قدرت این پدیده که به ما در استفاده از لوازم برقی گوناگون کمک می کند ،

همانند شمشیر دو دمی می تواند به ما نیز آسیب زده و باعث مرگ و میر انسان ها شود .

این غول خشمگین که استفاده از قدرت آن در مسیر اهداف بشر ، امری لذت بخش و کاربردیست ،

برای رام شدن و نصب لگام بر دهانه خود ، نیازمند افراد دانا و شجاعی می باشد

که علاوه بر قدرت روحی مقابله با این پدیده (بویژه در گرایش های چالش برانگیز و خطرناک) دانش تولید ، انتقال ، تقویت یا تعدیل آن را نیز داشته باشد .

این افراد شجاع که از آن ها به عنوان “مهندس برق ” یاد می کنیم ،

با سال ها مطالعه و ممارست توانسته اند تا به گوشه گوشه این حیطه مسلط شده و از دانسته های خود در جهت بهبود سطح زندگی انسان استفاده کنند .

با بررسی و مطالعه اجزا و ساختار مدار های کوچک ، اعم از انواع مقاومت ها ، دیود ها ، ترانزیستورها و نحوه قرارگیری آن ها روی بُرد نسبت به یکدیگر دست به طراحی سیستم های الکترونیکی ، نگهداری ، فراگیری عملکرد و تجزیه‌ و تحلیل‌ مجموعه مذکور می زند .

برق قدرت

لذا دانشجویان این رشته در طول تحصیل خود به یادگیری این فنون پرداخته و به هنگام انجام پروژه دانشجویی برق به تعمیم این علوم می پردازند .

در دنیایی که امواج ، صدا و تصاویر حرف اول ارتباطات را می زنند و در شهر و کشوری گیرنده ها و فرستنده های فراوانی قرار دارند ،

خرابی این وسایل به معنی ایجاد اختلالی بزرگ در زندگی روزمره مردم می باشد .

در نتیجه مهندسین برق – گرایش مخابرات – ‌با پردازش سیگنال آنتن‌ ها ، سوئیچینگ‌ الکترونیک‌ ، تنظیم و انتشار امواج‌ و میدان ها و همچنین انجام پروژه های مخابرات‌ نوری‌ ، کامپیوتری‌ ، رادیویی‌ و رادار علاوه بر سهولت روند انتقال پیام و ایجاد ارتباط بین کاربران ، در صورت خرابی آن ها نیز به تعمیر وسایل مربوطه اهتمام می ورزند .

این امور به عنوان بخش کوچکی از وظایف خانواده بزرگ مهندسین برق ، در دوره محدود و چهار ساله کارشناسی قابل آموزش نمی باشد .

از سوی دیگر ، هریک از این شاخه ها خود دریایی از مطالب و جزئیات می باشند که در قالب رشته تحصیلی مجزایی بیان می شوند .

انجام پروژه دانشجویی  ارشد برق برای دانشجویان این رشته ، اگرچه بخشی از فعالیت های روزمره آن ها در آینده به حساب می آید ،

اما در مواردی دیده شده است که این دانشجویان وقت کافی برای  انجام پروژه دانشجویی  نداشته و یا از ادامه تحصیل و پیدا کردن موضوع  انجام پروژه دانشجویی  دلسرد شده اند ؛

در چنین شرایطی مجموعه هایی مانند سامانه “شریف کام” مفتخرند تا پس از ارائه رزومه قدرتمند و سنگین خود و انجام این تکلیف ، باری را از روی دوش دانشجویان برداشته و آنان را یک قدم به دریافت مدرک کارشناسی ارشدشان نزدیکتر گردانند .

نگاه سنتی به صنعت برق

انجام پروژه دانشجویی رشته برق

تقریباً در تمامی کشورها و در صد سال اخیرصنعت برق به صورت انحصاری بوده و تحت نظارت دولت قرار داشته است.

مالکیت صنعت برق

این صنعت به صورت انحصاریکپارچه و با ساختار عمودی فعالیت می کرده و دولت مالکیت کلیه تأسیسات تولید، انتقال و توزیع را در اختیار داشته و فقط شرکت برق ملی یا محلی مجاز به تولید، انتقال، توزیع و فروش برق در محدوده خدماتی خود بوده است.

شرکت برق مجبور بود نیاز تمام مصرف کنندگان منطقه خدماتی خود را تأمین نماید، نه الزاماً آن هایی را که سودآورند.

شیوه های عملیاتی و کسب و کار شرکت برق می­بایست مطابق قواعدی بود که توسط ناظرین دولتی تعیین می­گردید.

نرخ های شرکت برق مطابق با رهنمودها و قواعد تنظیمی دولت بود ودولت تضمین می­کرد که این نرخ های تنظیمی یک حاشیه سود عادلانه ومنطقی بالاتراز هزینه ها را برای شرکت برق به همراه داشته باشد